Мы в соц. сетях soc_icon_facebook soc_icon_google soc_icon_tviter

 

Фоторепортаж / тест

Починаючи з цієї осені і до президентських виборів ситуація на українському валютному ринку буде напруженою, а курс гривні нестабільним. Якщо Нацбанк не витримає тиску негативних факторів на валютний фонд України, розвиток подій буде неконтрольованим і непередбаченим.

Про це на прес-конференції щодо обгрунтованості прогнозів можливого обвалу гривні заявив Дмитро Боярчук - виконавчий директор Центру соціально-економічних досліджень «CASE- Україна».

За словами експерта, існує п'ять причин, за якими прогнози ситуації на валютному ринку України не можуть бути оптимістичними. Серед них присутні як економічні, так і скоріше політичні чинники.

Однією з передумов для зниження курсу гривні експерт вважає зростання дефіциту торгового балансу:

«Дефіцит торгового балансу в квітні цього року становив 1,7 мільярда доларів, на сьогоднішній день ця цифра - 2,8 млрд. Його показники зросли майже на третину. Тому ми не можемо говорити, що наш торговий дефіцит поліпшується».


І

ншою причиною аналітик називає очікуване збільшення обсягів закупівлі газу у Росії і зростання цін на паливо через конфлікт у Сирії.

  • «За останні 6-7 місяців імпорт природного газу був на рівні 2 мільярдів кубометрів на місяць. Для отримання мінімального обсягу, необхідного для того щоб нормально пережити зиму, він повинен протягом осені збільшитися десь на 60 %. Природно цей факт натискає на курс гривні. Тут варто ще враховувати те, що після чуток про можливий удар по Сирії ціни на нафту зросли на 10-15 %, а це означає , що в наступному кварталі ціни на газ зростуть приблизно так само» , - заявляє Дмитро Боярчук.
  • На думку експерта, Україну чекають проблеми з наповненням бюджету, що також зробить вплив на курс :


«Це ще один песимістичний момент. Навіть якщо нам пощастить, і ми закінчимо цей рік з доходами на рівні минулого року , все одно фіскальний відрив буде близько 75 мільярдів гривень. Це більше 5% ВВП, і дуже високий показник. Але ми зараз не можемо сказати, як його заповнити. Як варіант вирішення проблеми - можливі нові позики, але вихід на зовнішні ринки у нас обмежений, тому найвірогідніший варіант це емісія гривні».

Якщо Україна до кінця осені не підпише договір з МВФ, це буде ударом по валютній стабільності:


«Дуже багато інвесторів вірять, що МВФ до нас таки прийде. Якщо не цього місяця, то в наступному, або на крайній випадок у листопаді. У нашому випадку, якщо до кінця осені договору з МВФ не буде, то навіть найбільші оптимісти поставлять хрест на цьому питанні. А це буде великий удар по нашій валютної стабільності», - коментує Дмитро Боярчук.


В якості причин для занепокоєння експерт виділяє вибір України у підписанні договору про асоціацію з Євросоюзом або вступу до Митного союзу. А також торгову війну з Росією на тлі якої наростає нервозність на зовнішньому ринку, що не може не чинити тиску на курс гривні.

 gsd fsadfasdf asd fas dfa

gsd f